ראשי הבלוג של עופר ערד בלוג שינוי - הדבר הקבוע ביותר בחיינו
שינוי - הדבר הקבוע ביותר בחיינו

אנו חיים באופן תמידי בין הצורך בביטחון, שדברים יהיו כפי שאנחנו יודעים ומכירים, לבין המציאות שהכול משתנה כול הזמן. בפועל, הכול משתנה כול הזמן. הגוף שלנו משתנה, המחשבות והרגשות משתנים, הצרכים משתנים. מי שהיינו אתמול זה לא מי שאנחנו היום ולא מי שנהייה מחר. גם הסביבה משתנה. האנשים סביבנו משתנים, הסביבה הפיזית משתנה, כך גם עונות השנה, המצב הכלכלי, וגם החוקים והתקנות. אני זוכר כשנכנסתי לביתי החדש אותו בניתי מתוך מחשבה שהוא אמור להיות הדבר היציב והבלתי משתנה בחיי, רק כדי לגלות אחרי כמה חודשים שהבית "זז", הקירות נסדקו, הרצפה זזה, וגשם שטף ליכלוך שנמרח על הקירות החיצוניים. הרכב הבית גם השתנה כול הזמן. האישה התחלפה, הילדים גדלו, הבית היה מלא ואח"כ התרוקן, ואח"כ שוב התמלא. וכך לאט ובאופן עקבי הבית מבפנים ומבחוץ השתנה בהתמדה.

מהשינויים הבלתי פוסקים, שלעיתים הינם קשים ומעיקים ומחייבים להסתגל למצבים חדשים, הגעתי למסקנה חדה וברורה:לבסוף גם המיקום השתנה כאשר מכרתי את הבית והמשכתי הלאה לבית אחר.

אם יש דבר אחד שהוא ודאי זה שהשינוי הוא הדבר הקבוע ביותר בחיינו.

כיצד אתם יודעים שמה שעכשיו,

טוב יותר ממה שיהיה?

ואל תדאגו שחייכם מתהפכים למלעלה למטה

תנו לחיים לעבור דרככם.

תנסו לא להתנגד לשינויים הבאים לעברכם.

רומי (RUMI)

על פי התפיסה הבודהיסטית רוב הסבל נגרם כתוצאה מהאחזות (Clinging) בידוע ובמוכר. אנחנו נאחזים בעבודה מסויימת, בתפקיד, בבן/בת זוג, חברים, גם כאשר הגיע הזמן לנוע הלאה ולחולל שינוי. הפחד מהלא נודע וממה יהיה משאיר רבים באותו מקום לאורך זמן רב, גם כאשר עבר זמנם.

"אני מעדיף את הידוע והמוכר גם אם הידוע והמוכר אינו מספק את צרכיי, אינו מביא להתפתחות, מכביד עליי וגורר אותי למטה" אמר לי פעם מטופל. בסוף השינוי יגיע בעל כורחו, כי כך טבע הדברים – שהכול משתנה, אנחנו,. הסביבה שלנו.

משמעות השינוי אינה בהכרח צעד דרמטי כמו התפטרות מהעבודה סגירת עסק או גירושין. שינוי יכול להתרחש גם בתוך מערכת היחסים, תוך כדי מערכת היחסים.

שינוי בקריירה למשל אינו בהכרח עזיבה של מקום עבודה או סגירת העסק. שינוי יכול להיות תפקיד חדש או שינוי בדרך בה אני מתייחס או מבצע את התפקיד או מתפעל את העסק.

אותו הדבר לגבי זוגיות. אין המשמעות בהכרח פרידה או עזיבה, אלא שינוי במערך היחסים התואם את מצב ההוויה שלי ושל זוגתי בהווה. מערכות יחסים זוגיות יכולות התחדש ולהשתנות בתוך הזוגיות הקיימת זה דורש הקשבה לעצמי, הקשבה לבן/בת הזוג, ונכונות לחולל את השינוי הנדרש. אם לא נעשה את השינוי הנדרש, השינוי יגיע בכול מקרה והוא ייכפה עליינו.

לעיתים אנו "מקפיאים" את עצמנו או את בן/בת הזוג, את השותף, את הבוס, ואת "האחר" בתפיסה מסויימת: "הוא עצלן, לא יצירתי, אגרסיבי, דחיין" וכיו"ב. אנחנו מייחסים להם או לעצמנו תכונות שיכול להיות שאינן רלוונטיות יותר ונשארים תקועים בעמדה מסויימת. עמדה זו דורשת שינוי על מנת להניע שינוי במערכת היחסים. כאשר אני מוכן לצאת מ"ההקפאה" של עצמי ושל האחר נפתחות אפשרויות והזדמנויות לשינוי שלא היו שם בזמן "ההקפאה".

היא ייחסה לי תוקפנות, אנוכיות ועוד תכונות של "גבר" כפי שהיא תופסת גברים. שנים חיינו באותו מרחב, לא מסוגלים להחליף מילה, מתחלחלים רק מלראות אחד את השנייה. זה נראה לחלוטין בלתי ניתן לשינוי. כך זה וכך יישאר לעד! מבלי לשים לב בחלוף הזמן התרחשו אצלה ואצלי שינויים, פנימיים וחיצוניים. כול אחד מאיתנו השתנהבלי קשר לאחר. וכך הספיקה שיחה אחת לאחר זמן ממושך של נתק כדי לייצר שינוי מהותי במערכת היחסים ובתקשורת ביניינו, שינוי שלא יכולתי אפילו לדמיין. הוצאנו אחד את השנייה מ"ההקפאה", שינינו את מה שאנחנו מייחסים אחד לשני, נכונים להקשיב ולא דרוכים להגיב, והשער לשינוי ביחסים ביניינו נפתח. מה שהקפיץ אותי פעם, כבר לא היה רלוונטי בהווה, וכך גם מה שהפריע לה.שותפה שלי למשרד ואני הגענו למצב שממש לא סבלנו אחד את השנייה. אני ייחסתי לה תכונות של שתלטנות, אובססיביות, כעס בלתי נשלט, תוקפנות.

די בצד אחד שמוכן לרגע לשנות את תפיסתו את האחר, והשינוי הכולל כבר בדרך.

יתכן שאת ההתקרבות הזאת ניתן היה לעשות מוקדם או יותר, אך כאן נכנסת ההאחזות (ה- Clinging)בתפיסה של כול אחד מאיתנו את השני.כאשר נאחזים בתפיסה מיהו האדם האחר, אין בנו נכונות לראות כי מתרחש שינוי, הן בעצמי והן באחר. האחזות בידוע ובמוכר מעכב שינוי, אשר בסופו של דבר הוא בלתי נמנע, ביחס לעצמי, לבני זוג, שותפים, עמיתים לעבודה, למקום עבודה ועוד.

האם יש מישהם בחייכם שאתם "מקפיאים" בתפיסה שלכם?

באיזה מקום בחייכם אתם "נאחזים" ומסרבים להרפות על מנת לעשות את השינוי הנדרש?

{jcomments on}

 

שאלון אישיות

גלה מהן נקודות הכח/התורפה שלך וכיצד לממש את מלוא הפוטנציאל הטמון בסגנון האישיות שלך.

קורס ניהול לראשי צוותים

קורס ייחודי לראשי צוותים בחברות טכנולוגיה "מפתחים טכנולוגיה - מנהיגים אנשים" לפרטים נא ללחוץ כאן

קורס סגנונות אישיות - MBTI

מיועד לאנשי מקצוע מתחומי הייעוץ, טיפול, אימון, הכוונה, ומשאבי אנוש לפרטים נא ללחוץ כאן

הרשמה לניוזלטר

לקבלת מאמרים וחומרים עדכניים במייל